İstanbul sokaklarında 386 bekçi iş başı yaptı » Çatlak Gazete
Buradasınız
Anasayfa > Gündem > İstanbul sokaklarında 386 bekçi iş başı yaptı

İstanbul sokaklarında 386 bekçi iş başı yaptı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için , içinde Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Cadde ve sokaklarda devriye gezen bekçileri karşılarında görünce şaşkınlık yaşayan vatandaşlar, bekçilerin kentte asayişe katkı sağlayacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Esnaf ve vatandaşlar, bekçilere görevlerinde başarı diledi.

Bazı vatandaşlar “bekçilik” denildiğinde Kemal Sunal’ın “Bekçiler Kralı” filminin akıllara geldiğini, bekçileri gördüklerinde ve düdük sesini duyduklarında nostalji yaşadıklarını ifade etti. İstanbul sokaklarında huzuru ve güveni sağlayacak olan bu yeni 386 bekçi alımı yapılması bir çok kişiyide sevindirdi.

Vatandaşlar ayrıca, bekçilerin genç olmasının da asayiş uygulamaları için önemli olduğunu vurguladı. Her mahallede düzenli olarak en az iki kişi nöbet tutacak bekçiler, ana ve ara arterlerde özellikle hırsızlık olaylarına karşı mücadele verecek. Son yıllarda artan gece yaşanan sorunlara çözüm bulacağı düşüncesinde olan vatandaşlar bu durumdan çok memnunlar.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘nce 8 Şubat’tan itibaren bekçiliğe müracaat eden 8 bin 320 kişiden 700’ü seçilmişti. Eğitimi süren 136 ve diğer işlemleri devam eden 178 kişi olmak üzere 314 bekçinin daha sonra göreve başlayacağı bildirildi. Göreve başlayacak olan bekçi alımları ile ilgili net bir tarih verilmediği gibi en kısa zamanda eğitimlerin son bulması ile seçilmiş bekçilerle birlikte iş başı yapacak bekçilerin sayısı da artacak.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Bir Cevap Yazın

Top