Emekli maaşları Kurban Bayramından önce ödenecek! » Çatlak Gazete
Buradasınız
Anasayfa > Gündem > Emekli maaşları Kurban Bayramından önce ödenecek!

Emekli maaşları Kurban Bayramından önce ödenecek!

Önümüzdeki kurban bayramının ay sonuna gelmesi ile ay başında emekli maaşını alacak olan emekli ve maaş sahipleri büyük bir hüsran yaşamışlardı. Bayramdan hemen sonra maaşların yatması bayramda pek bir yararı olmayacaktır. Bu konuda düzenleme yapan yetkililer emekli maaşı, dul ve yetim maaşı alan kişilerin maaşını bayram öncesine alma kararı almışlardır ve Bakanlar Kurulu Toplantısında Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bir basın toplantısı düzenledi ve şu şekilde düzenlemeyi duyurdu.

Bozdağ, Kurban Bayramı öncesi emekli maaşlarının ödeneceğini açıkladı. Bozdağ, yaptığı açıklamada “Emekli sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.” ifadesini kullandı.

28 Ağustos ve 29 Ağustos tarihleri arasında emekli maaşlarını çekilebileceğini belitti.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Bir Cevap Yazın

Top