Bu şehirlerde çıplak dolaşmak serbest » Çatlak Gazete
Buradasınız
Anasayfa > İlginç Haberler > Bu şehirlerde çıplak dolaşmak serbest

Bu şehirlerde çıplak dolaşmak serbest

Sapkınların uğrak noktası.

Nüdizm olarak bilinen çıplaklık sanatını şehirlere taşınması bize göre çok büyük bir saçmalık olmuş. Ama tabi başı ülkeler ve belirli şehirleri bu çıplaklığa izin veriyor. Açıklamalarına bakıldığında biraz mantık olsa da bize göre sapkınlıktır. Tamamen her şeyin özgür olduğu bölgelerde insanlar günlerini geçirerek kendilerini daha özgür hissettiklerini söylüyorlar.

Bu Şehir Almanya’da

Aslında Münih’te yasanın değiştirdiği büyük bir durum yok, zira şehirdeki Englischer Garten’da çıplak gezmek önceden de serbestti. Bu kararla Münih’te yaşayan natüristler, belirlenen bölgelerde rahatsız edilme ya da tutuklanma korkusu olmadan dolaşabilecek ve seslerinin duyulmasını sağlayabilecek.  Günlük hayattaki maruz kalınan stresten arınmanın en kolay yolu olduğunu savunan nüdistler, insanların bu sosyal tecrübe ile daha açık fikirli ve aydın olduklarını söylüyor. Hollanda’da yasal otoritelerce belirlenen bölgelerde de çıplak gezilebiliyor, ancak çevreyi rahatsız edecek bir durum oluştuğu zaman gözaltına alınma riskiniz var.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Bir Cevap Yazın

Top